Dlaczego lubimy kasy fiskalne?

Na rynku fiskalnym pojawiają się nowe urządzenia, które integrują funkcje kasy fiskalnej, drukarki, z terminalem płatniczym w jednej obudowie.  Takie urządzenia znajdują swoje zastosowanie, jednak nie można zaprzeczyć, że to kasy fiskalne królują na rynku od 25 lat jako urządzenia sprawdzone i powszechnie znane. A nowe kasy online otwierają kolejny rozdział, oferując zmodyfikowane możliwości. Co przemawia za kasą fiskalną?

Zalety kas fiskalnych – uniwersalne i sprawdzone

 

Kasę fiskalną możesz dobrać w zależności od Twoich potrzeb. Potrzebujesz kasy nowoczesnej i mobilnej, bo Twoja praca odbywa się głównie w terenie? Wybierz przenośną i dotykową kasę. Prowadzisz małą placówkę handlową – idealna będzie mała kasa. Większy biznes – sprawdzi się kasa średnia lub systemowa. Wybór należy do Ciebie, zależy od potrzeb, preferencji i przyzwyczajeń. Kasy fiskalne są na rynku już wiele lat i wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak np. dotykowy wyświetlacz, tryb usług czasowych, mobilność, kompaktowe gabaryty. Wszystko z myślą o użytkownikach.

 

Ewidencja sprzedaży na kasie – i wszystko wiesz

 

Każdy kto prowadzi własną działalność, która wymaga używania kasy fiskalnej, potrzebuje ewidencji i analizy sprzedaży. Kasa może dostarczyć niezbędne informacje: co i kiedy się sprzedaje, jakie produkty bądź usługi sprzedają się najlepiej i który kasjer jest naszym najlepszym sprzedawcą. Co więcej, kasa udostępnia nam te dane poprzez raporty, ale także za pomocą programu do analizy sprzedaży AS lub aplikacji (magazynowej lub producenta). Nie trzeba analizować wszystkich danych za pomocą metrowych drukowanych raportów miesięcznych. Kasę można bez problemu podłączyć do komputera i odczytać interesujące nas dane i zestawienia w wybranym przez nas programie.

 

Współpraca z wieloma urządzeniami

 

Kasy fiskalne posiadają złącza, które umożliwiają współpracę z wieloma urządzeniami peryferyjnymi. W swoim sklepie spożywczym często ważysz owoce i warzywa? Podłączasz wagę do kasy fiskalnej. Duża liczba towarów, których kody trzeba zapamiętać? Czytnik będzie najlepszym rozwiązaniem. Chcesz iść z duchem czasu i mieć nowoczesny terminal płatniczy? Bez problemu – teraz kasy online są zintegrowane z terminalem, więc nie pomylisz się przy wpisywaniu kwoty, dane te zostaną przesłane automatycznie. Dodatkowo kasy online posiadają bogatą ofertę modułów komunikacji bezprzewodowej (WiFi, Bluetooth, GPRS).

 

Proste w obsłudze i działają w różnych warunkach

 

Nikt nie lubi uczyć się skomplikowanej obsługi urządzeń, dlatego na rynku istnieją kasy fiskalne o bardzo prostej i intuicyjnej obsłudze. Niektóre z nich są podobne w obsłudze do popularnych smartfonów. Kontekstowe klawiatury i kolorowe wyświetlacze z pewnością w tym pomagają. Dodatkowo bez problemu można wymieniać w nich papier dzięki funkcji easy load – wrzucasz i drukujesz. W kasach fiskalnych można spotkać się z rozwiązaniem, gdzie za pomocą jednego przycisku drukujemy paragon z jedną, powtarzalną pozycją. Kasy wystawiają także faktury lub NIP na paragonie. Są odporne i wytrzymałe, niektóre mogą pracować zarówno w mrozie jak i pełnym słońcu.

 

Nowy etap: kasy fiskalne online z PIN Padem

 

Wprowadzane od 2019 nowe kasy online mogą współpracować nie tylko z terminalami płatniczymi, ale także z PIN Padami. Kasy online posiadają różne moduły komunikacyjne, a tym samym udostępniają pełną elastyczność łączności kas z serwerami rozliczeniowymi VISA/Mastercard.
Do kas online  można podłączyć PIN Pady różnych agentów rozliczeniowych, można wymieniać w trakcie użytkowania PIN Pad jednego agenta rozliczeniowego na PIN Pad innego agenta rozliczeniowego. Z kolei PIN Pad do kas można łatwo przenieść z jednej kasy do drugiej np. z kasy głównej do kasy rezerwowej.
 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czy mam obowiązek wykonać przegląd technicznych kasy?

Czy mam obowiązek wykonać przegląd technicznych kasy?

Tak i wymaga tego Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 (Dz. U. poz. 363) w sprawie kas rejestrujących. Ustawodawca określił, że ma się on odbyć nie rzadziej niż co 2 lata. ZOBACZ WIĘCEJ »
Serwis kasy fiskalnej

Serwis kasy fiskalnej

Serwis kasy fiskalnej – dlaczego ma decydującą rolę już na starcie? Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy odkryjemy, że jednym z podstawowych obowiązków właściciela kasy fiskalnej są regularne przeglądy techniczne dokonywane przez autoryzowany serwis. Ich celem jest konserwacja urządzenia i wyeliminowanie ewentualnych usterek. ZOBACZ WIĘCEJ »
Likwidacja kasy fiskalnej . Co trzeba wiedzieć?

Likwidacja kasy fiskalnej . Co trzeba wiedzieć?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który zamyka swoją działalność, musisz pamiętać o prawidłowym przebiegu procesu likwidacji kasy fiskalnej. Likwidacja kasy fiskalnej ma miejsce także wtedy, gdy następuje zapełnienie pamięci fiskalnej, awaria urządzenia czy zaprzestanie użytkowania kasy fiskalnej (zwanej także – kasą rejestrującą). Proces likwidacji to kilka czynności, które musisz wykonać i obowiązuje Cię do nich aktualne prawo. ZOBACZ WIĘCEJ »
Ile kosztuje realnie kasa fiskalna?

Ile kosztuje realnie kasa fiskalna?

Często podejmując decyzje zakupowe kierujemy się ceną produktu lub usługi. Zastanawiamy się jednocześnie, czy niska cena nie oznacza gorszej jakości produktu. A jak sprawa wygląda przy zakupie kasy fiskalnej? Od czego zależy cena kasy? Na jakie parametry ma wpływ cena? Czy warto kierować się kosztami przy wyborze urządzenia fiskalnego? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania. ZOBACZ WIĘCEJ »
Sklep internetowy a kasa fiskalna

Sklep internetowy a kasa fiskalna

Czy sprzedaż przez internet wymaga ewidencjonowania sprzedaż przy użyciu kasy fiskalnej? Co do zasady, sprzedaż na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Powinna być także udokumentowana paragonami. Jednakże ustawodawca przewidział kilka warunków, jakie spełnić musi przedstawiciel rynku e-commerce, które zwalniają z posiadania kasy fiskalnej. ZOBACZ WIĘCEJ »

Kasy fiskalne w Radomiu
Kasy fiskalne ELZAB i POSNET. Oferujemy szeroki wybór kas fiskalnych: małych, mobilnych, średnich i systemowych. Także drukarki fiskalne i kasy online.