Kasa fiskalna online dla prawnika, lekarza i kosmetyczki od 2021 roku

Od 1 stycznia 2021r. kasy online zaczną obowiązywać dla podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness (w zakresie wstępu).

Prawnik, lekarz, kosmetyczka oraz doradca podatkowy i fryzjerka – kasa fiskalna już od pierwszej sprzedaży !!!

 

Zgodnie z wspomnianym rozporządzeniem, zwolnienie od stosowania kas rejestrujących . obejmuje podatników, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła kwoty 20.000 zł (dotyczy to także w proporcji do okresu dokonywanej sprzedaży). Zasada ta ma także zastosowanie do sprzedaży planowanej na dany rok  przez osoby, które rozpoczynają działalność gospodarczą. 

Jednakże zwolnień tych nie stosuje się m.in. do podatników świadczących: usługi prawnicze (z wyłączeniem jednakże usług w zakresie czynności notarialnych), oraz usługi doradztwa podatkowego,

Nowe przepisy,  likwidują dwumiesięczny okres na wprowadzenie kasy fiskalnej. Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży już od pierwszego pacjenta za pomocą kasy fiskalnej dotyczy lekarza każdej specjalizacji (weterynarza, stomatologa czy przedstawiciela innej specjalizacji). Nie ma także znaczenia (choć ten przepis wprowadzono wcześniej), jaki obrót z tej sprzedaży lekarz osiągnął w roku poprzednim, ani ile transakcji wykonał. Zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej ze względu na obroty (do 20 000 zł) także przestało obowiązywać.

 

Obowiązek stosowania kasy fiskalnej obejmie także lekarzy składających pacjentom wizyty w ich domach. Dotyczy to także lekarzy weterynarii, którzy odwiedzają swoich „pacjentów” na gospodarstwach rolnych oraz w innych miejscach.

 

Usługi kosmetyczne, kosmetologiczne czy fryzjerskie nie mogą być zwolnione z ewidencjonowania sprzedaży za pomocą urządzenia fiskalnego. Innymi słowy, czy jesteś mobilną kosmetyczką, czy prowadzisz stacjonarny salon fryzjerski, Twoje usługi muszą być rejestrowane przy pomocy kasy fiskalnej.

Mobilne usługi kosmetyczne = mobilna kasa fiskalna

Mobilna kosmetyczka, groomer czy mobilna stylistka paznokci to osoby szczególnie zainteresowane kasą fiskalną, która może działać bezprzewodowo (tj. bez podłączenia do gniazdka z prądem). W przypadku więc, gdy nasza praca ma charakter mobilny lub gdy dostęp do prądu jest ograniczony, wówczas możliwości wyboru kasy fiskalnej zawężają się do kas  przenośnych (kas mobilnych) lub do kas z odpowiedniej mocy akumulatorem, który pozwala na pracę z dala od źródła prądu. 

 

W przypadku, gdy nasza praca ma charakter głównie lub jedynie stacjonarny, wówczas możliwości wyboru są większe. Taka sytuacja pozwala na wybór zarówno kasy przenośnej, jak i jakiejś, małej kasy stacjonarnej.

 

Pył lakieru do włosów, ścinki włosów a wyświetlacz kasy fiskalnej

 

Branża kosmetyczno-fryzjerska ma szczególne oczekiwania odnośnie urządzeń fiskalnych. I słusznie. Istnieje pewne ryzyko, że w dłuższej perspektywie czasu kasa fiskalna narażona na kontakt właśnie z takimi specyfikami może ulec awarii i tu kwestia jakości kasy fiskalnej ma tu decydujące znaczenie.

 

Dlatego tym, co powinno mieć wpływ na nasz wybór kasy fiskalnej, to odporność urządzenia na różne formy zanieczyszczeń, np. na ścinki włosów, wodę czy różne pyły. Czy wyświetlacz kasy fiskalnej polany wodą może nadal sprawnie działać – na tak zadane pytanie odpowiadamy twierdząco. Nasze doświadczenia z branżą fryzjerską (zarówno firmy lokalne, jak i firmy sieciowe), wyraźnie sugerują, że warto pomyśleć o klawiaturze membranowej albo klawiaturze dotykowej, a nie o klawiaturze numerycznej, gdy decydujemy się na używanie jej w salonie fryzjerskim.

Zwrot za zakup kasy fiskalnej ?

 

Dokładnie tak! Osoby, które rozpoczynają działalność gospodarczą mają prawo do ulgi za zakup kasy fiskalnej. Kwota ulgi może stanowić 90% ceny netto zakupu urządzenia, przy czym nie może być wyższa niż 700 zł.

W artykule  Zwrot za zakup kasy fiskalnej  dowiesz się, czego unikać, by nie stracić okazji do uzyskania zwrotu za zakup kasy fiskalnej. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Koniec faktur na podstawie paragonu

Koniec faktur na podstawie paragonu

Już od 1 września 2019 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące wystawiania faktur na podstawie wcześniej otrzymanych paragonów. Oznacza to, że od września przedsiębiorca będzie musiał odebrać fakturę od razu po zakupie lub wykonaniu usługi. Nie będzie już możliwości odebrania faktury w innym terminie. Jest jeden wyjątek – jaki?   ZOBACZ WIĘCEJ »
Oświadczenia pracowników o zapoznaniu się z zasadami prowadzenia ewidencji

Oświadczenia pracowników o zapoznaniu się z zasadami prowadzenia ewidencji

Pracodawca ma obowiązek uzyskać od pracownika oświadczenie o obowiązkach wynikających z obsługi kas rejestrujących ZOBACZ WIĘCEJ »
Kasa fiskalna a gastronomia w 2020 roku

Kasa fiskalna a gastronomia w 2020 roku

Przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi związane z szeroko pojętym wyżywieniem (zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i działalność cateringowa) muszą mieć kasę fiskalną niezależnie od wysokości obrotu czy sposobu zapłaty. Od 1 lipca 2020r. będą oni zobowiązani do posiadania kasy fiskalnej online.  ZOBACZ WIĘCEJ »
Kasa fiskalna dla warsztatu

Kasa fiskalna dla warsztatu

Przedsiębiorcy rejestrujący sprzedaż przy pomocy urządzeń fiskalnych muszą przygotować się na zmiany. Nowe przepisy dotyczące wprowadzenia kas fiskalnych online, począwszy od 1 stycznia 2020 r., obejmować będą sukcesywnie kolejne branże. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, jako pierwsze, do wymiany zobligowane zostaną warsztaty samochodowe, punkty wymiany opon i stacje paliw. Nowa kasa fiskalna dla warsztatu stała się faktem. ZOBACZ WIĘCEJ »
Nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ustawy Prawo o miarach

Nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ustawy Prawo o miarach

15 marca 2019 r. odbyło się posiedzenie Sejmu, podczas którego uchwalono nowelizację Ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ustawy Prawo o miarach. Prezydent podpisał nowelizację ustawy 3 kwietnia 2019 r. Tym samym został wprowadzony obowiązek posiadania kas fiskalnych online. Ustawa obowiązuje od 1 maja 2019 r. Jak działają kasy online i kiedy pojawią się w sprzedaży? Jakie branże jako pierwsze będą musiały zaopatrzyć się w kasy fiskalne online? Czy będzie możliwość odliczenia ulgi na kasę online? Na wszystkie pytania odpowiadamy w naszym vademecum! ZOBACZ WIĘCEJ »

Kasy fiskalne w Radomiu
Kasy fiskalne ELZAB i POSNET. Oferujemy szeroki wybór kas fiskalnych: małych, mobilnych, średnich i systemowych. Także drukarki fiskalne i kasy online.